Polskie miasta i atrakcje to piękna sceneria do zdjęć

Home  /  Portrety   /  Polskie miasta i atrakcje to piękna sceneria do zdjęć

Polskie miasta i atrakcje to piękna sceneria do zdjęć

Polskie miasta w ostatnich latach zdecydowanie wypiękniały. To samo tyczy się atrakcji, z tym że tutaj jest jeszcze większe pole do popisu, bowiem Polska pod tym względem szybko się rozwija i powstaje coraz więcej nowych, cudnych atrakcji. A te z kolei stanowią wyjątkowy plener zdjęciowy. Najlepszym tego przykładem i najnowszym jest gliwickie Funzeum, które stanowi gotowe scenki do zdjęć i turyści od razu zakochali się w tym miejscu. W miastach można ruszyć na specjalnie dedykowaną sesję, albo po prostu robić fotografie przy okazji podróży. Mogą to być zarówno niecodzienne portrety, jak i zdjęcia samych miast czy atrakcji, bo na to również zasługują.

Najpiękniejsze polskie miasta do zdjęć

Mam swoje ulubione miasta w Polsce, również atrakcje, które idealnie nadają się do zdjęć. Nawet nie potrzebują super pogody czy złotej godziny, choć wiadomo, że ta zawsze niewiarygodnie poprawia wizerunek zdjęć 🙂

Pszczyna

Cudowne miasto na Śląsku, z fantastycznym zamkiem, ale jeszcze piękniejszym parkiem, bardzo często wybieranym na scenerie zdjęciowe, nawet sesji ślubnych. Tutaj zdjęcia robią się same, z malowniczym stawem, piękną Herbaciarnią i zamkiem w tle. W pobliżu jest też skansen, który też świetnie zagra jako tło zdjęciowe.

Sandomierz – jedno z piękniejszych polskich miast

Sandomierz to bardzo lubiane ostatnio polskie miasto. Turyści zjeżdżają tutaj tłumnie, by podziwiać śliczny, pochyły rynek z unikatowym ratuszem. W sercu miasta znajdziesz też niecodzienne wąwozy lessowe i przystań nad Wisłą, ze Starym Miastem w tle. Wymarzone miejscówki na zdjęcia w plenerze.

Świdnica

Świdnica może nie przyjdzie Ci na myśl jako miasto na sesje, a to błąd, bo kadry wychodzą tu fantastycznie. Kościół Pokoju i jego cudne, tajemnicze nieco otoczenie jest wyborne do zdjęć, ale polecam też zrewitalizowane parki i skwery, ten Różany jest śliczny latem, a Park Centralny mnie zachwycił, zwłaszcza do sesji wieczornych, gdy jest pięknie oświetlony.

Łódź – unikalne polskie miasto

Zupełnie inny charakter ma Łódź, ale jest też fantastyczna do zdjęć. Jej loftowy i fabryczny charakter aż prosi się jako plener to modowych stylizacji. Sama Piotrkowska jest również unikalnym tłem samym w sobie, z ciekawymi kamienicami, kwiatami i pomnikowymi ławeczkami, a gdy wejdziesz w bramę z hotelem Stare Kino, zaskoczą się parasolki i niesamowity klimat miejsca.

Lanckorona

No i na koniec jeszcze moja ulubiona Lanckorona – Miasto Aniołów. Uwielbiam to miasteczko w Małopolsce, z zachwycającym rynkiem z niespotykaną już często drewnianą zabudową, z podcieniami. Urzeka mnie to miejsce za każdym razem, a Anioły dodają uroku Lanckoronie. I tylko tutaj z rynku widzisz góry!

Jest jeszcze wiele innych polskich miast, które mnie zachwycają i dobrze robią za plener zdjęciowy, ale o tym może innym razem 🙂 A Ty jakie miasta w Polsce lubisz? Gdzie bywasz, by pofocić? Chętnie się dowiem 🙂

NAPISZ KOMENTARZ