Kontakt

Home  /  Kontakt

Parę słów o mnie

Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się od podróżowania z aparatem w ręku. Dziś moją wielką pasją jest Fotografia Dziecięca i Rodzinna. Uwielbiam fotografować rozkoszne maluszki, a eksponaty i ozdoby wykorzystywane podczas moich sesji sprawiają, że mają one jeszcze więcej uroku. Szczególnie lubię fotografować noworodki, z ich kruchymi ciałkami i embrionalnymi pozami, ale każdy wiek niesie ze sobą ciekawe wyzwania i radość. Jeśli  chcesz zachować w pamięci błogie acz ulotne chwile dzieciństwa swojego Maleństwa, proszę o kontakt w celu umówienia się na sesję, podczas której warto też zrobić pamiątkowe zdjęcie rodzinne.

Anna Piernikarczyk
ul. Lasowicka 115 L
Nakło Śląskie/Nowe Chechło
tel. 503-326-599
biuro@fotoania.pl

Facebook

Instagram

Jeśli nie odbieram telefonu, to proszę o maila lub sms-a, wtedy umówimy się na sesję.

    Przydatne informacje czyli jak przygotować się do sesji ?

    Preferuję godziny do południa (od godziny 10.00 do godziny 13.00) ze względu na warunki oświetleniowe, ale też fakt, że dzieci są wtedy bardziej wypoczęte niż po południu, a sesja wymaga od modela skupienia i dobrego humoru. Sesja trwa zwykle około 1 godziny. Najmłodsze dzieci wymagają nieraz trochę więcej czasu z racji karmienia czy przewijania. Starszym dzieciom przyda się woda lub soczek, jakiś cukiereczek na zachętę. Nigdy nie przymuszam do zdjęć i nakłaniam Rodziców do podobnego podejścia do zdjęć. Dzieci mają swoje lepsze bądź gorsze dni i momenty. Do zdjęć zdecydowanie lepiej je przekupić niż przymusić, bo emocje dobrze widoczne są na zdjęciach.

    Nie szata zdobi człowieka… w przypadku zdjęć to powiedzenie średnio się sprawdza, bo strój jest tutaj ważny, zresztą nie tylko strój ale i fryzura czy eksponaty. Do sesji warto się przygotować!
    Dzieci można przebrać kilka razy, ja dysponuję kilkoma ubrankami dla noworodków i rocznych dzieci, ale warto też wziąć ze sobą dodatkowy strój. Nie przepadam za ubrankami o krzyczących kolorach z napisami i mocnymi wzorami, bo to odwraca nam uwagę od twarzyczki, która jest dla mnie najważniejsza. Pastelowe kolory zawsze są dobre, może być kolorowy akcent, jak najbardziej, ale nie za dużo, szczególnie dotyczy to zdjęć wspólnych, rodzinnych, gdzie przy zastosowaniu większej liczby kolorów i wzorów robi nam się na fotografii chaos. Dobrze też, żeby na zdjęciach rodzinnych styl stroju był harmonijny, tzn. albo wersja bardziej elegancka dla wszystkich albo cała rodzina występuje na luzie.

    Na sesję można też przynieść swoje gadżety, ulubioną maskotkę, korale czy śmieszne okularki albo przebranie. Po pierwsze będzie to dobra pamiątka, a po drugie eksponaty rozładowują stres i sprawiają, że zdjęcia są ciekawsze i często określają upodobania czy pasje. Szczególnie w przypadku dzieci starszych, które już nie pozują w tak naturalny sposób, jak Maluszki. Pomysły na zdjęcia podczas sesji można zaczerpnąć z fotografii już wcześniej przeze mnie wykonanych, dostępnych tutaj