Fotografia rodzinna

Fotografia rodzinna to najczęściej wybierana przez Was opcja, bo któż nie chce zdjęcia ze swoim Skarbem czy Skarbami, niezależnie od ich wieku. Każda sesja dziecięca jest więc świetną okazją, aby wykonać też zdjęcia rodzinne, ze starszym rodzeństwem oraz Rodzicami. Takie fotografie z pewnością są wspaniałą pamiątką na długie lata. Zdjęcia rodzinne nie muszą być sztywne i bardzo formalne. Wolę, gdy Rodzice po prostu cieszą się tą chwilą, przysiądą przy bawiącym się dziecku czy przytulą je do siebie.

Jak się przygotować ?

Stroje podczas sesji rodzinnej mogą być eleganckie, ale bez przesady, świetnie wyglądają też rodzinne sesje na luzie, np. w jeansach i białych koszulkach. Ważne, by strój wszystkich osób na fotografii był harmonijny co do kolorów i stylu.

Pomysł i dobry humor przekładają się na świetne fotografie. Nie mam nic przeciwko zabawnym ujęciom, z gadżetami przyniesionymi na sesję. Zdjęcia rodzinne wyglądają najlepiej wtedy, gdy wszyscy są blisko siebie, niemal przytuleni i są radośni. Wtedy też dzieci czują się rozluźnione. Bardzo eleganckie stroje wymuszają jakoby poważniejsze zachowanie i stojącą, sztywną pozę, a nie o to mi chodzi w fotografii rodzinnej. Lubię zbliżenia i emocje, przytulone ciała i szczęśliwe twarze, niekoniecznie w szerokim uśmiechu.

Do zdjęć warto się przygotować, wyprasować ubrania, zrobić fryzurę, nieco mocniejszy makijaż. Przy zbliżeniach widać nieraz paznokcie, warto też o nie zadbać. To wszystko po to, żeby zdjęcia wyszły jak najpiękniej i stanowiły cudną pamiątkę na długie lata 🙂

Category: