Zdjęcia dzieci nad jeziorem

Home  /  Zdjęcia dzieci   /  Zdjęcia dzieci nad jeziorem

Zdjęcia dzieci nad jeziorem

Zdjęcia w plenerze

Jezioro Nakło-Chechło to jedno z ulubionych miejsc naszego letniego wypoczynku. Pakujemy dzieci do przyczepki rowerowej, sami wsiadamy na rowery i nad wodę.

Zazwyczaj nie biorę aparatu ze względów bezpieczeństwa, i nie tylko chodzi mi o kradzież, ale przede wszystkim o zapiaszczenie i zarysowanie obiektywu. Piasek , który wciska się w zakamarki sprzętu może okazać się niebezpieczny,ewentualne zalanie aparatu również wchodzi w grę i takie tam.

Filtry jako ochrona obiektywu

Aby chronić obiektyw, często stosuje się filtry – filtry polaryzacyjne (poprawiające kolory) lub  zwykłe filtry UV. Oprócz swoistego działania filtry mają właś nie za zadanie chronić obiektyw przed zarysowaniem, w końcu łatwiej wymienić filtr za kilkadziesiąt złotych niż obiektyw za powiedzmy 1000-2000 tys. zł.

Ale dzisiaj wzięłam, bo dawno nie wrzucałam zdjęć dzieci, a jezioro to ładny plener. Nieznacznie poprawiłam w Ps barwę jeziora, trochę wyostrzyłam ogólnie kolory.

Przy fotografowaniu używałam programu ogólnego – P i programu Portrety. Iso=100. „Kamera niska” – ludzie zwykle lepiej wychodzą, gdy są portetowani lekko od dołu niż z góry.[nggallery id=59]

NAPISZ KOMENTARZ