Zbiornik Kozłowa Góra

Home  /  Zdjęcia dzieci   /  Zbiornik Kozłowa Góra

Zbiornik Kozłowa Góra

Zdjęcia krajobrazowe i zdjęcia przyrody

Jako, że pogoda coraz ładniejsza, będzie na moim blogu więcej zdjęć z terenu, przyrodniczych, krajobrazowych czy miejskich. Dzisiaj Zbiornik w Kozłowej Górze.

Pierwsze zdjęcie wykonane techniką HDR – jedno zdjęcie powstałe z 3 zdjęć tego samego ujęcia ale w różnej ekspozycji – 0,-2,+2 (dobrze naświetlone,niedoświetlone, prześwietlone). Dzięki temu są fajnie naświetlone i widoczne chmury. Jakbym chciała je w jednym zdjęciu tak naświetlić wówczas łódki byłyby ciemniejsze, z mniejszą ilością szczegółów.

Przy zdjęciach krajobrazowych przydaje się filtr UV lub filtr polaryzacyjny. Filtr polaryzacyjny sprawia, że kolory wychodzą na zdjęciu ładniej, mocniej, szczególnie widoczne jest to na niebie, gdzie błękit jest ciemniejszy, a chmury pozostają białe. Jednak pamiętaj, że filtr taki wymaga więcej światła, używając go musisz zmniejszyć przesłonę o 1 lub 2, aby uzyskać podobną ekspozycję jak w przypadku zdjęcia bez filtru. Zamiast obniżać przesłony, można skrócić czas naświetlania lub podnieść ISO. Właśnie dlatego zwykle wykorzystujemy filtr w terenie. Może się on również przydać przy redukcji odbić od szyb czy na powierzchni wody.[nggallery id=208]

NAPISZ KOMENTARZ