Hubertus w Świerklańcu – zdjęcia koni

Home  /  Zdjęcia dzieci   /  Hubertus w Świerklańcu – zdjęcia koni

Hubertus w Świerklańcu – zdjęcia koni

Hubertus 2012 – reportaż  z gonitwy koni za lisem

Już drugi raz byłam na Hubertusie w Świerklańcu – ciekawym święcie związanym z polowaniami. W tym dniu w parku w Świerklańcu zobaczyć można psy gończe, ptaki drapieżne i właśnie konie, których zdjęcia przedstawię w tym wpisie. Najfajniejszą częścią imprezy jest pogoń za lisem, a raczej lisią kitą.

Zdjęcia koni

W tym roku pogoda dopisała i wyszło słoneczko, skróciło to czasy naświetlania, tak pożądane podczas wykonywania zdjęć biegających koni. Wszystkie zdjęcia wykonane teleobiektywem 70-300 mm, dzięki temu mogłam zrobić zbliżenia i uniknąć bałaganu na zdjęciach. Z pewnej odległości, a tak było w tym przypadku, potrzebna jest dłuższa ogniskowa, czyli większy zoom, aby pokazać np. tylko jednego konia z jeźdźcem wśród całej gromadki. Przesłona niewielka, aby otrzymać efekt rozmycia w tle.

Edycja zdjęć

Zdjęcia koni troszeczkę wyostrzone maską wyostrzającą i nieco podkolorowane w programie edycyjnym. Niektóre trochę wykadrowane, choć tak jak wiele razy pisałam, staram się tak kadrować już wykonując zdjęcie, by później nie kadrować zbytnio w kompie, m.in. po to, by nie tracić na jakości zdjęcia.[nggallery id=259]

NAPISZ KOMENTARZ