Hubertus w Świerklańcu – ptaki drapieżne

Home  /  Zdjęcia dzieci   /  Hubertus w Świerklańcu – ptaki drapieżne

Hubertus w Świerklańcu – ptaki drapieżne

Hubertus 2012 – część III

Kolejna, ostatnia już odsłona Hubertusa w Świerklańcu, tym razem ptaki drapieżne, choć moja rodzina wynudziła się setnie i ciągnęła mnie do koni, nie mogłam się oprzeć tym ptakom. W końcu nie codziennie można z bliska oglądać jastrzębia czy sokoła, albo pogłaskać sowę.

W tym roku dodatkowo pojawiła się na chwilę piękna Płomykówka, ale była tak oblegana przez głaskające dzieci, że nie sposób było zrobić fajnych zdjęć.

Zdjęcia ptaków

Normalnie do fotografowania dzikich ptaków konieczny jest teleobiektyw i to nie byle jaki. Najlepiej powyżej 300 mm 🙂 Na Hubertusie w Świerklańcu można jednak w znacznie wygodniejszych i łatwiejszych warunkach zrobić zdjęcia drapieżnych ptaków. Teleobiektywem robiłam jastrzębia i częściowo sokoła. Jastrząb był trochę nerwowy, no i generalnie bywa niebezpieczny, więc zachowałam jednak dystans. Sowę robiłam obiektywem szerokokątnym, z bliska.

Przesłona niewielka, czas nie musiał być aż tak krótki, bo ptaki niewiele się ruszały. Rok temu była brzydsza pogoda, teraz słońce momentami wyglądało zza chmur gdy fotografowałam ptaki i od razu ich oczy nabierały blasku. Warto o tym pamiętać wybierając dzień na fotołowy :)[nggallery id=261]

NAPISZ KOMENTARZ