Zdjęcia produktów – nabiał i miodówka

Home  /  Zdjęcia dzieci   /  Zdjęcia produktów – nabiał i miodówka

Zdjęcia produktów – nabiał i miodówka

Fotografia produktowa

Wracam do fotografii reklamowej, dzisiaj zdjęcia produktów mlecznych i miodówki w starej karafce od babci. Wszystkie zdjęcia na czarnym tle, szkło ładnie wychodzi właśnie na ciemnym tle, bo wtedy wszelkie rozbłyski są widoczne i ładnie kontrastują z tłem.

Oświetlenie w fotografii produktowej

Do czarnego tła nie używam lampy zewnętrznej, bo tło byłoby zbyt jasne. Wystarczą żarówki i to nieco z dalszej odległości, do szkła koniecznie z rozproszeniem w postaci blendy, a nawet większej powierzchni rozpraszającej. Ostre światło czyli tzw małe światło ni nadaje się do zdjęć szkła, parasolka też nie bardzo, bo odbija się w kieliszkach, butelkach itp.

Czarne tło

Żeby szło się ładnie błyszczało, dobrze mieć 2 źródła światła, ale wtedy łatwo o to, by tło nie było regularnie czarne. Tym bardziej gdy wokół są jasne ściany. Zwykle za aparatem rozkładam czarny materiał, a dodatkowo jeszcze w programie edycyjnym przyciemniam tło.

Zdjęcia na przesłonie rzędu f/9 trochę mało, mogłam dać trochę więcej, tym bardziej że zdjęcia ze statywu, więc czas migawki nie gra roli. Migawkę wyzwalałam pilotem.[nggallery id=255]

NAPISZ KOMENTARZ