Zamki w Polsce

Home  /  Zdjęcia dzieci   /  Zamki w Polsce

Zamki w Polsce

Zdjęcia Zamków

Bardzo lubię fotografować zamki w Polsce i inne historyczne budowle. Z tego chyba m.in względu uwielbiam Jurę Krakowsko-Częstochowską, ale i poza nią można w Polsce odnaleźć warownie.

Do zdjęć w plenerze, szczególnie amatorom, takim jak ja, przydaje się słoneczna pogoda, wtedy niemal każde zdjęcie, w którym uchwycimy ciekawy kadr wyjdzie ładnie. Niebieskie niebo jest fajne, ale ja osobiście wolę zdjęcia, gdzie niebieskie niebo jest przełamane chmurami, najlepiej kłębiastymi, a najbardziej efektowne zdjęcia można zrobić przy ciemnych chmurach, kiedy przebłyskuje słońce.

Tak jak w przypadku krajobrazów, ważne jest tutaj położenie słońca, na co naprawdę warto zwrócić uwagę. Czasem budynek fotografowany pod słońce wychodzi blado i niezbyt efektownie, ale gdy pójdziemy z drugiej strony, okazuje się, że zdjęcie jest znacznie ładniejsze.

To samo tyczy samej budowli, czasem od frontu wcale nie wygląda najlepiej. Warto więc obejść fotografowany obiekt i znaleźć najlepsze możliwe ujęcia biorąc pod uwagę bryłę budowli i położenie słońca. Taka jest przewaga aparatów cyfrowych, że można cykać dużo fotek, czemu tego nie wykorzystać?[nggallery id=8]

NAPISZ KOMENTARZ